Kontakt

 

Miejskie Centrum 

Sportu i Rekreacji 

ul. Kopernika 3 

09-100 Płońsk

 

Tel:  23  662  27  01

                                                                                  e-mail: sekretariat.mcsir@plonsk.pl

 

Inspektor Ochrony Danych

Miejskie Centrum Sportu i Rekreacji w Płońsku funkcjonuje

od roku 1998. Powołane zostało na podstawie Uchwały Rady Miejskiej na bazie likwidowanego Miejskiego Centrum Kultury i Sportu.

Miejskie Centrum Sportu i Rekreacji w Płońsku to kompleks obiektów sportowych

i rekreacyjnych:

 • Hala sportowa o wymiarach 56m x 24m wraz z widownią na 300 miejsc, zapleczem socjalnym tj. szatniami, natryskami i pomieszczeniami biurowymi.
 • Łącznik lekkoatletyczny o długości 40m z bieżnią tartanową i skocznią do skoku w dal.
 • Siłownia.
 • Stadion sportowy, który posiada licencję wydaną przez Mazowiecki Związek Piłki Nożnej , która umożliwia rozgrywanie meczów w piłkę nożną na poziomie IV ligi. Wymiary płyty głównej : 100m x 62m .

Sześciotorowa bieżnia z mączki ceglanej umożliwia rozgrywanie zawodów lekkoatletycznych.

 • Boisko wielofunkcyjne ze sztuczną nawierzchnią oddane do użytku w styczniu 2005 roku.
 • Kompleks boisk sportowych „Orlik 2012” zlikalizowany przy ul. Ks. R. Jaworskiego 25 oddany do użytku w maju 2009 roku , w skład którego wchodzą :

- boisko do gry w piłkę nożną z trawy syntetycznej o wymiarach 56mx26m

- boisko wielofunkcyjne z nawierzchni poliuretanowej o wymiarach 28mx15m.

 • Kompleks boisk sportowych "Orlik 2012" zlokalizowany przy ul. Płockiej 60 oddany do użytku w 2011 roku, w którego skład wchodzą:

        - boisko do piłki nożnej o wymiarach 56m x 26m - nawierzchnia trawa syntetyczna piłkarska 
        - boisko wielofunkcyjne z nawierzchnią poliuretanową o wymiarach 30m x 50m, na którym znajdują się nizej wymienione pola do gier:        - boisko do piłki ręcznej
        - dwa boiska do koszykówki
        - pole gry do tenisa
        - pole gry do siatkowki
        - w sezonie zimowym w miesiącach od grudnia do marca funkcjonuje losowisko sezonowe

 • Kryta pływalnia, której budowa podzielona była na trzy etapy:

I etap – część sportowa oddana do użytku w marcu 1998r. Obejmuje dwa baseny: do nauki pływania 10m x 6m i sportowy 25m x 12,5m, przebieralnie oraz niewielkie trybuny.

II etap – część rehabilitacyjna, w skład której wchodzi basen z urządzeniami do masażu dennego, boczno – dennego, parasol wodny i niezależnie pracujący whirpool. Ponadto znajduje się tam sauna, solarium oraz pomieszczenie do masażu suchego. Tę część pływalni oddano do użytku w grudniu 2000 roku.

III etap – zjeżdżalnia wodna o długości 106 m z atrakcjami świetlnymi i akustycznymi (świetlne kręgi, elementy prześwietlające i moduł

dźwiękowy), oddana do użytku w styczniu 2004 roku.

 

Do podstawowych zadań Miejskiego Centrum Sportu i Rekreacji w Płońsku należy:

 • Propagowanie szeroko rozumianej kultury fizycznej.
 • Popularyzacja różnych dyscyplin sportu, rekreacji, rehabilitacji ruchowej, turystyki.
 • Współpraca ze szkołami w zakresie prawidłowego realizowania procesu wychowania fizycznego, w tym nauki pływania.
 • Kształtowanie postaw prozdrowotnych, zdrowego stylu życia, współzawodnictwa sportowego w duchu „fair play”.
 • Udostępnianie bazy sportowej, rekreacyjnej według zapotrzebowania społecznego.
 • Organizowanie zajęć, zawodów, imprez sportowych wynikających z kalendarza imprez.
 • Koordynacja wszelkich działań sportowych w mieście.
 • Współpraca z klubami sportowymi.
 • Utrzymanie i bieżąca konserwacja wszystkich obiektów sportowych i rekreacyjnych.
 • Zapewnienie bezpieczeństwa i porządku publicznego podczas imprez sportowych, rekreacyjnych, szczególnie imprez masowych.
 • Współpraca z innymi organizacjami i instytucjami w obsłudze imprez miejskich.

 

Miejskie Centrum Sportu i Rekreacji w Płońsku główne swoje działania ukierunkowuje na sport masowy , amatorski , rekreacje ruchową , a zwłaszcza na działania zapewniające prawidłowy proces realizacji wychowania fizycznego.

Priorytetowym działaniem MCSiR jest upowszechnianie umiejętności pływania . Z chwilą oddania do użytkowania krytej pływalni, dzieci i młodzież z płońskich szkół objęta jest programem powszechnej nauki pływania . Przyczyniło się to do powstania 2 uczniowskich klubów pływackich i klubu pływackiego , który zrzesza dorosłych miłośników tej dyscypliny sportu . Wspieramy ich działalność logistycznie i finansowo .

Sport kwalifikowany , wyczynowy , zawody sportowe o randze mistrzostw , których nasz ośrodek jest współorganizatorem, służy do popularyzacji dyscyplin sportu wśród płońszczan. Ma to zachęcić ich do aktywnego trybu życia , podnosić atrakcyjność naszej oferty , promować Płońsk na arenie kraju i poza jego granicami.

Nasz ośrodek bierze aktywny udział w imprezach organizowanych przez inne jednostki i instytucje działające w Płońsku na rzecz mieszkańców miasta.

Jesteśmy współorganizatorami koncertów muzycznych , festynów rodzinnych .

Za całokształt działań na rzecz rozwoju rekreacji i sportu na terenie miasta Płońska Redakcja „Kalejdoskopu Budowlanego” przyznała WYRÓŻNIENIE w V edycji konkursu „Firma na Medal” Burmistrzowi -Andrzejowi Pietrasikowi w kategorii „Inwestor obiektów sportowych i rekreacyjnych” - za nowoczesne inwestycje sportowe zrealizowane w Płońsku i osobiste zaangażowanie w rozwój kompleksu sportowego : hali sportowej i krytej pływalni , determinację i skuteczność w działaniu.

W 2007 roku w VIII Edycji Konkursu Firma na Medal , który odbywał się pod patronatem Polskiego Komitetu Olimpijskiego Miejskie Centrum Sportu i Rekreacji otrzymało wyróżnienie FIRMA NA MEDAL w kategorii Użytkownik obiektów sportowych i rekreacyjnych za inicjatywę i zaangażowanie w rozwój infrastruktury sportowej i rekreacyjnej w Płońsku , za wzorowe zarządzanie obiektami MCSiR , stworzenie i realizację programu powszechnej nauki pływania wśród dzieci i młodzieży szkolnej oraz całokształt działalności na rzecz rozwoju sportu masowego i rodzinnego.

Pozyskujemy sponsorów i jesteśmy otwarci na współpracę ze wszystkimi, którzy uważają , że aktywność fizyczna jest sposobem na zdrowie i dobry humor. Staramy się zrobić jak najwięcej , a naszym zapałem zarazić pozostałych do działania.

Template Settings

Color

For each color, the params below will be given default values
Blue Oranges Red

Body

Background Color
Text Color

Header

Background Color

Spotlight3

Background Color

Spotlight4

Background Color

Spotlight5

Background Color

Footer

Select menu
Google Font
Body Font-size
Body Font-family
Direction
Reset